Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi RODDOS z miasteczka Wałbrzych. Mam przejechane 319308.90 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 22.61 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 0 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy RODDOS.bikestats.pl

Archiwum bloga

Skrócona trasa. Wałbrzych-Rawicz

Niedziela, 8 czerwca 2025 · dodano: 08.06.2025 | Komentarze 0

Zimno, deszczowo i wietrznie. W sumie kiepsko. Tylko ten ostatni element (wiatr) był dziś dla mnie przychylny.
Ale po przyjęciu sporej ilości wody, trasę skróciłem, zamiast głębiej wbić się w Wielkopolskę, tylko musnąłem jej naskórek w Rawiczu.
Powrót do domu pociągami.




Tia, ocieplenie klimatu... Udanin

Czwartek, 5 czerwca 2025 · dodano: 05.06.2025 | Komentarze 0

Po parszywym i zimnym maju przyszedł podobny czerwiec. Dziś zmarzłem i zlał mnie deszczyk.

Trasy:
- do pracy https://mapy.com/s/fagoneruho
- po pracy https://mapy.com/s/dacefehego




Cień małej góry. Lubawka

Wtorek, 3 czerwca 2025 · dodano: 03.06.2025 | Komentarze 0

Jazda po okolicznych górkach, niezbyt wysokich, ale kąśliwych. Pogoda jakby lepsza.
Trasy:
- do pracy https://mapy.com/s/fagoneruho
- po pracy https://mapy.com/s/cafukatezu




Po chorobie. Wiązów

Niedziela, 1 czerwca 2025 · dodano: 01.06.2025 | Komentarze 0

Trasa:
https://mapy.com/s/hanotekoca

A teraz na wybory.




Czeskie buły. Dzień 4. Jicin-Wałbrzych

Niedziela, 25 maja 2025 · dodano: 25.05.2025 | Komentarze 0

Dzień czwarty i ostatni przeprawy przez Czechy. Wyjazd z kolegami: Darkiem, Pawłem i Rafałem. Jazda udana. Ja już w domu, moi kompani w pociągach zmierzają do domu, czyli odpowiednio do Warszawy, Olsztyna i Łodzi. Pogoda dopisała, poza moją poranną jazdą w czwartek z domu do Mezimesti, podczas której zlało mnie niemiłosiernie, dalej było już pogodnie, choć zimno. Trasa trudna, na czeskich bułach ani na moment nie było płasko. Na wielkie góry się nie wjechało, ale też było się gdzie umęczyć.
Trasy:
https://mapy.com/s/nukecaveje
https://mapy.com/s/bacugavatu
https://mapy.com/s/borezojasu




Czeskie buły. Dzień 3. Louny-Jicin

Sobota, 24 maja 2025 · dodano: 24.05.2025 | Komentarze 0




Czeskie buły. Dzień 2. As-Louny

Piątek, 23 maja 2025 · dodano: 23.05.2025 | Komentarze 0




Czeskie buły. Dzień 1. Wałbrzych-Mezimesti, Cheb-As

Czwartek, 22 maja 2025 · dodano: 23.05.2025 | Komentarze 0

Opis i trasa po powrocie. 




Wreszcie jakaś jazda. Dobromierz

Wtorek, 20 maja 2025 · dodano: 20.05.2025 | Komentarze 0

Weekend był paskudny. Mimo szczerych chęci nie udało mi się zrobić jakiejś trasy.
Dzisiejszy ranek też był zawilgły, wilgotny i mglisty. Ale przynajmniej nie padało, a więc można było pojechać. Do pracy w końcu pojechałem dłuższą trasą, ale wcale nie ze względu chęć wydłużenia dystansu, tylko po prostu z tego powodu, że wjazd od strony ul. Wrocławskiej jest praktycznie nieprzejezdny, bo droga od jakiegoś czasu jest w remoncie i straszy piachem i kamieniami.

Po południu się przejaśniło i wyszło ładne słońce. Jechało się przyjemnie i nawet bez marznięcia. No i tyle.

Dzisiejsza trasa:
https://mapy.com/s/fagoneruho (do pracy)
https://mapy.com/s/lotorufece (po pracy)




Trudności na trasie. Mietków

Środa, 14 maja 2025 · dodano: 14.05.2025 | Komentarze 0

Rano do pracy jak zwykle.
Po pracy coś takiego:
https://mapy.com/s/cuhuceleru
Rzeczone trudności to: w wielu miejscach prace na drogach (drogi zamknięte, dziurawe, ze zdartym asfaltem), liczne wymuszenia pierwszeństwa przez samochody, kilka razy zamkniete przejazdy kolejowe, niespodziewanie duży ruch w Świdnicy, pieski i emeryci na ścieżkach rowerowych.
No ale jakoś to przetrwałem...